Wykład wprowadzający - 8.05.2015

W dniu 8 maja 2015 r. (piątek), w godzinach 12:15 -15:00, w Sali 145 Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego przeprowadzone zostaną wykłady wprowadzające do kursów realizowanych w ramach szkoleń z zakresu praktycznego zastosowania metod chromatograficznych do celów analitycznych. Wykłady obejmować będą omówienie wszystkich aparatów udostępnionych do szkoleń, ich charakterystyki, możliwości technicznych, możliwych obszarów zastosowań. Zcharakteryzowane będą również selektywności kolumn chromatograficznych różnego typu (np. C18, HILIC, PFP, itd.), obszary ich zastosowań, podpowiedzi w zakresie wyboru optymalnej kolumny do konkretnych badań naukowych, czy kontrolno-pomiarowych.

Prowadzący: dr inż. Paweł Stalica (techniki UHPLC, LCMS, elektroforeza chipowa DNA), dr Maciej Kochanowski (techniki GC, GCMS), Jakub Małachowski (postęp w obszarze kolumn chromatograficznych i technik ułatwiających przygotowanie próbek do analiz).

Wykłady będą prowadzone w języku polskim.

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i doktorantów!